KVIFF 2014

KVIFF 2014Letošní ročník karlovarského festivalu byl fajn. Byl to dokonce ročník minimálně jednoho prvenství – viděl jsem na něm víc filmů než nula. Tedy konkrétně dva:

Macondo, 2014, Rakousko
Rakouské drama o čečenských přistěhovalcích, asi typický vhled do dlouhých dnů dětí vyhnaných z původní domoviny. Nechybí krádeže drobností, lumpárny jako kopání do dveří, výchovný dohled, lekce němčiny pro dospělé atd…. Plusem bylo, že jsme se na něj dostali zdarma v rámci last-minute….. Zajímavostí je, že večer jsem se díval na Gůglmapy, kde se film natáčel. Hledání bylo úspěšné, našel jsem Baggerpark, v němž kluci tropili nezbednostě a jehož majitel si ve filmu i zahrál, a pak i azylový dvojdům nedaleko (odkaz na Google Maps). Pokračovat ve čtení „KVIFF 2014“

MS Word a řádkování

Microsoft vyrobil spoustu pěkných programů. Mezi ně patří i textový editor MS Word.

Při smrskávání básní jsem přišel na to, že řádkování se nedá nastavit menší hodnota než 1. Z toho vyplývá poznatek, že se vývojáři museli inspirovat u studentských prací. Asi tak 99,9% studentů potřebuje svoji práci opticky natáhnout, než aby ji smrskávali.

Psaní zdar!

3. víkend s filmovým klubem Alfa

Žába na programuOproti loňskému upršenému ročníku bylo slunečno, takže opět ideální příležitost jít se schovat před UV zářením do ztemnělého kinosálu v Sokolově.
Pátek: první promítací den jsem nezahlédl ani filmové políčko, což mi bylo vynahrazeno dobrou malou večeří a pak i bohatou snídaní. Sobota byla o poznání zaplněnější. Začali jsme filmem Philomena (2013), o zběsilých praktikách prováděných církví na tzv. “padlých ženách”. V klášterech otročily do úmoru (tzv. Magdaleniny prádelny), případně jejich děti dávány k adopci – samozřejmě za úplatu.
Dalším kouskem viděného byl dokument Návrat Agnieszky H. (2013), která studovala v Praze, za své politické názory si měsíc poseděla na Ruzyni. Zařazení dokumentu mělo svou logiku, protože následovalo životopisné drama Hořící keř (2013), jehož začátek jsem minul. To byla doba, zjevně nešlo věřit nikomu. No krása….
Pokračovat ve čtení „3. víkend s filmovým klubem Alfa“

Můj rok 2013 v číslech

Po delší době nový příspěvek, a rovnou takhle bilanční.
Asi nejvýraznější událostí bylo narození synka, který se rovnou stal vděčným objektem fotografování. O to méně jsem chodil na večerní až noční akce, které jsem si nahrazoval víkendovými výstavami a vernisážemi. Proběhly dvě moje výstavy s tématem Buskingu (v Kolíbce a smíchovské knihovně) a jedna muzikantská ve fotogalerii Směs lesní (v Café v lese)…. Jelikož je přítelkyně velmi činná, doprovázel jsem ji na několika prodejních akcích a linorytových workshopech.

Z těchto stránek byl nejzajímavější poznatek o šlapadlech na Vltavě, do něhož jsem v zájmu nebohých návštěvníků doplnil odkaz na aktuální ceny a otvírací doby půjčoven šlapadel. Myslím, že mi budou vděčni.

Koncerty: 21ks (nutno dodat, že koncert je vždy též součástí křtu desky)
Vernisáže 14
Výstavy: 6
Večery poezie: 6
Trhy: 6
Křty: 6 (4 CD, jedna kniha a jeden kalendář)
Ostatní: nejméně 12

Pěkný rozptyl žánrů. Koncerty naštěstí stále převažují.
Do roku 2014 nám všem přeju zdraví a příznivé podmínky, takové, abychom jen nevegetovali, ale žili.

 

Muzicírování 2013

Muzicírování 2013Muzicírování 2013 – 15.-17. listopad
Na šesté muzikantské setkání byla možnost přihlásit se už od února. Spousta účastníků na poslední chvíli odřekla, zatímco jiná spousta se nově přihlásila. Výsledkem byl počet 33 osob, které se pohodlně vešly do usedlosti Chaloupky. Ty nabídly komfort pro kuchaře Járu Zadražila v podobě plně vybavené kuchyně a pro všechny ostatní účastníky ve výši rtuti v teploměru – celý objekt je prý vytápěn termální energií z nitra Země. Nebo tak nějak… Pokračovat ve čtení „Muzicírování 2013“

Zelené peří 5 – Trick bar, Malostranská beseda

Zelené peříZelené peří, pořad mapující mladé básníky…. podrobnější popis účastníků pátého dílu je k nalezení ve fejsbukové Události.

Jak jsem večer viděl já: Jednalo se o svět nazíraný dvěma a dvěma mladými lidmi opačného pohlaví. Ten svět se prolínal, jako by se zdálo, že k sobě patří…. ticho na začátku bylo přerušováno hlukem z vinárny, později se uklidnilo, že by špendlík byl slyšet. Zelené světlo uklidňovalo oči, citlivý přednes Miroslava a Radka střídaný projevem autora veršů… www.facebook.com/zeleneperi , www.malostranska-beseda.cz

Více fotek na Google Photos.

Grabštejn Worldfest 2013

Ondřej Smeykal - didgeridooNa letošní ročník jsem se po návštěvě loňského ročníku opravdu těšil. Program plný přátel, na návštěvnické listině zbytek přátel, kteří letos nehráli. Rodinnou atmosféru doplnilo obvyklé spektrum divadelních představení, stánků s občerstvením tekutého i pevného charakteru, výtvarné dílny a naprosto bezkonkurenčně a nesmlouvavě objednané počasí – sluníčko přestávalo svítit jen po nocích.

Samotná cesta do Chotyně proběhla jen s drobnou výtkou – ČD (čekám dlouho) mělo výluku a z Chrastavy do Chotyně se jelo náhradním autobusem. Aspoň že byl kloubový, zato však plný vracejících se školáků v pubertálním věku… Chotyňská nádražka nám prostřednictvím oběda poskytla energii na zbytek dne…

Pokračovat ve čtení „Grabštejn Worldfest 2013“

Výstava Busking 2012 – knihovna Smíchov

Výstava Busking 2012Výstava Busking 2012 se přesunula z Kolíbky do smíchovské pobočky Městské knihovny. Instalace proběhla o prvním školním dni dopoledne. Po hodině a půl všechny fotky visely a dál nebylo co dělat – šlo se na zasloužený oběd.

Součástí instalace je šestistrunné ukulele s kytarovým laděním, které se mnou a Pepou projelo na bicyklech trasu z Amsterdamu do Paříže při akci nazvané Shoolins on the road. Tehdy jsme ovšem nebyli moc úspěšní a za třítýdenní cestu jsme vydělali šest a půl eura, což je ale úplně jiná pohádka. Pro doladění kompozice je v ukulelím futrálu několik mincí v tvrdé české měně.

Fotky povisí do 7. října 2013, přijďte se mrknout, pokud jste nestihli Kolíbku. Pokud jste Kolíbku stihli, pak máte možnost bonusu v podobě ukulele.

Narozeniny vs. svátek

17.června je lépe mít narozeniny než svátek. Se pozná tak, že při probírání druhé světové války v dějepisu se vám spolužáci nemají potřebu mstít. (poznatek je fiktivní a postavy smyšlené, ale víme, jak dokáží děti být kruté, žeáno).

LFŠ 2013 – Uherské Hradiště

Výduchy v Uherském HradištiLetní filmová škola je nesoutěžní filmový festival s dlouhou tradicí. V letošním roce se udál již 39. ročník….

sobota 27.7. – po poledni jsme se s drobným zpožděním doplazili do Uherského Hradiště. Ubytování, přebalení škvrněte a odchod zabralo nějakou dobu. V kině Hvězda jsme se zastavili pro akreditace a hurá do města na oběd a kulturu. Ještě jsme nenasáli ten jihomoravský poklid, takže trocha spěchu – „od sedmi je na náměstí cimbálka, honem!!“. Cimbálka sice byla, ale jen jako velmi doprovodný program. Pivo pod střechou zahradního stanu docela zasyčelo.

Pokračovat ve čtení „LFŠ 2013 – Uherské Hradiště“