KVIFF 2014

KVIFF 2014Letošní ročník karlovarského festivalu byl fajn. Byl to dokonce ročník minimálně jednoho prvenství – viděl jsem na něm víc filmů než nula. Tedy konkrétně dva:

Macondo, 2014, Rakousko
Rakouské drama o čečenských přistěhovalcích, asi typický vhled do dlouhých dnů dětí vyhnaných z původní domoviny. Nechybí krádeže drobností, lumpárny jako kopání do dveří, výchovný dohled, lekce němčiny pro dospělé atd…. Plusem bylo, že jsme se na něj dostali zdarma v rámci last-minute….. Zajímavostí je, že večer jsem se díval na Gůglmapy, kde se film natáčel. Hledání bylo úspěšné, našel jsem Baggerpark, v němž kluci tropili nezbednostě a jehož majitel si ve filmu i zahrál, a pak i azylový dvojdům nedaleko (odkaz na Google Maps).

Violet, 2014, Belgie
Další drama, tentokrát o klukovi, kterému na začátku před očima zabili kamaráda, proti čemuž nijak nezakročil. Mohl aspoň zavolat záchranku, žeáno. Zbytek filmu se skládá z dlouhých scén vykořenění, odmítnutí v partě a další peripetie….

Mimo program jsme si pochodili po Varech, při zahájení jsme se před Thermalem pozdravili s brněnskou kapelou Listolet, neviděli jsme Mela Gibsona, zato jsme viděli Milana Šteindlera. Pak taky jsem sehnal 7cm širokou černou taftovou stuhu (celých 23m), pojedli jsme něco zmrzliny a oplatek, popili kávičku a potkali haldu přátel filmofilů (Miroslav, Rea, Martička, Anežka, Alfa, Imb, Mag a další.). Taky letošní logo se povedlo – prase se pěkně pojí se žábou (if you know what I mean).

Jinak pro zařazení do kategorie poznatků přidám poznatek:
Je poměrně důležité si lístky na film kupovat podle aktuálního programu, ne podle programu na další den. Naštěstí štíplístek byl shovívavý a vpustil nás dovnitř.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *