Den Evropy 2011 – Praha

ChevyDen Evropy (9. květen) je jedním ze symbolů Evropy a Evropské unie. Je připomínkou 9. května 1950, kdy francouzský ministr zahraničních věcí Robert Schuman představil myšlenku mírové spolupráce v Evropě. Oslavme ho tedy hudbou, která spojuje národy….

Prvních několik kapel jsem bohužel nestihl. Přišel jsem tak o celý vstup Endy Moon – 4pm Band, a o první „větší“ polovičku Pitch Benderu. Navíc nasucho se mi blbě fotí, takže dvojka bílého ze stánku zajistila pravidelnější třes rukou. Na známější kapely už jsem tu dvojku měl v sobě, na foťáku nasazenej teleskop a mohl jsem se pustit se vší vervou do focení: Lenka Dusilová s Dorotou Barovou a kapelou Vertigo Quintet v nekompletní sestavě. Co se dalo čekat? Nejspíš něco na způsob Lenky Dusilový obohacený o violoncello, saxík, kontrabas a bicí. A taky jo. Chlapíci a dámy to maj pěkně sešlapaný, jistě to nedrželi prvně v ruce.
Kapela N.O.H.A. (Noise of Human Art – circus underground, oficiální stránky, Bandzone) roztančila náměstí. Přestože elektroniku běžně neposlouchám, tak mě tenhle nářez dostal, na Můstek jsem málem nedošel, jak mě bolely nohy z „tance“….

Mimo jiné jsem se přesvědčil, že i z první řady před pódiem se dají udělat celkem slušné fotky (klepu si na významně na rameno), aniž by člověk se širokoúhlým objektivem musel lézt kytaristce přímo do úst. Říkal jsem si, kdy Camile dojde trpělivost a kolegu fotografa skopne z pódia. Nechtěl bych být škodolibý, ale….

Jedna odpověď na “Den Evropy 2011 – Praha”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *